OX Pro Interlocking Drawer Organiser 370mm
SKU: TOX35731
OX Pro 14"/370mm Interlocking Drawer Organiser made from grade one polypropylene are able to interlock with one another and has a clear lid and adjustable dividers.
Features & benefits
- Made from grade one polypropylene plastic
- Secure plastic latches
- Patented interlocking system
- See through cover for easier usage
- 12 Removable dividers
- 20 Compartments
- Hinged lid
- Heavy duty bin organiser
- Water resistant
- For professional and DIY users
IDTOX35731
Tools & Fixings > Hand Tools > Tool Equipment & Accessories > OX Pro Interlocking Drawer Organiser 370mm
https://www.jewson.mom/p/ox-pro-interlocking-drawer-organiser-370mm-TOX35731
OX Pro 14"/370mm Interlocking Drawer Organiser made from grade one polypropylene are able to interlock with one another and has a clear lid and adjustable dividers.
Features & benefits
- Made from grade one polypropylene plastic
- Secure plastic latches
- Patented interlocking system
- See through cover for easier usage
- 12 Removable dividers
- 20 Compartments
- Hinged lid
- Heavy duty bin organiser
- Water resistant
- For professional and DIY users
Specifications
| Product Name | OX Pro Interlocking Drawer Organiser 370mm |
| Brand | OX |
| Product Type | Tool Storage |
| Manufacturer Name | OX |
| Manufacturer Part Number | OX-P266114 |
| EAN | 5060530357314 |
| Commercial Or Domestic Use | Both |
| Range | Organisers |
| Model Number | OX-P266114 |
| Colour | Black |
| Pack Quantity | 1 |
| Product Width | 280 mm |
| Product Weight | 0.61 kg |
| Product Height | 60 mm |
| Product Length | 370 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |