Pavetuf Deep Cleaner 5L
SKU: LSNPP135
This comprehensive range from Pavetuf has been designed for general every day use through to removing specific hard to move stains.
Features & benefits
- Acid free
- Deep penetrating properties
- Also available in 1L and 25L
IDLSNPP135
Tools & Fixings > Building Chemicals > Compounds & Chemicals > Pavetuf Deep Cleaner 5L
https://www.jewson.mom/p/talasey-pavetuf-deep-cleaner-5-litres-LSNPP135
This comprehensive range from Pavetuf has been designed for general every day use through to removing specific hard to move stains.
Features & benefits
- Acid free
- Deep penetrating properties
- Also available in 1L and 25L
Specifications
| Product Name | Pavetuf Deep Cleaner 5L |
| Brand | Pavetuf |
| Manufacturer Name | Talasey Ltd |
| Manufacturer Part Number | PTDC139/25 |
| EAN | 5060393100027 |
| Commercial Or Domestic Use | Domestic |
| Pack Quantity | 1 |
| Country Of Origin | UK |
| Product Weight | 5 kg |
| Product Height | 300 mm |
| Product Length | 250 mm |
| Product Depth | 200 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |